yuval noah harari

israilli bir tarihçi yazar. birçok ülkede olduğu gibi türkiye'de de kitapları en çok okunanlar listesine girmiştir. hatta idefix'in verilerine göre son 6 ayın en çok okunan 2. yazarı konumunda. ülkemiz için gerçekten umut verici.
en ünlü kitabı homo sapiens olan israilli yazar. bu kitabı insanlık tarihini ezber bozacak bir şekilde ele almakta, gerçekten önemli bilgiler vermektedir.
ayrıca geleceği gördüğü bir kitabı daha vardır.
(bkz:homo deus)
herkesin adını bildiği fakat bilgisi olmadığı ve üzerinde düşünmediği şeyleri tabu olmaktan çıkaracak sadelikte ve güzellikte yazan yazar.
(bkz: homo sapiens)
(bkz: homo deus)

yazarın aynı güzellikte ted konuşmaları da bulunmaktadır, takipçilerine duyurulur.https://www.youtube.com/watch?v=nzj7Wg4DAbs
homo deus kitabını beğenmediğim yazar. varsayımsalarının ayakları yere basmıyor.
popülerizme ayak uydurabilmiş tarihçi yazar.
kitaplarını çevrildiği her dile özel olarak düzenleyen yazar.
hayvanlardan tanrılara saphiens, homo deus yarının kısa tarihi adlı ünlü eserlerin israilli tarihçi yazar.
eserleriyle okuyucusu için bir toparlama hizmeti veren yazar.

insanlık tarihi ve insan - dünya etkileşimi hakkında parçalar halinde sahip olunan ve bilinen bilgilerle kanaatleri yorucu olmayan bir üslupla derleyip değerlendirmiş; üzerinde düşünmek ve konuşmak için sistemli bir genel tablo üretmeyi başarmıştır.
homo sapiens ve homo deus'u okuduktan sonra 'hayatım boyunca okuduğum en mantıklı insan' sıfatını almış tarihçi yazar. adam yalnızca mantıktan yapılmış gibi.
Güven Sözlük