yetmez ama evetçiler

birçoğu ülkemizin yüz akı aydınıdır. aralarından sonrasında kronik akp milletvekilliği koltuğu da kapanlar olmuştur. savunduğum onlar değildir. ama kesinlikle bugün yapılan histerik linci hak etmemektedirler.

ilgili referandum ülkemizin bütün hücrelerine habis urlar gibi yapışmış iki yasa dışı örgütün bir boks maçıydı özünde. bir tarafta eski derin devlet ergenekon, karşı tarafta artık derin devletten de ziyade paralel devlet olmuş fetullah terör örgütü vardı. sandıktan hayır da çıksa, evet de çıksa bu halkın ilerideki refah ve özgürlük günleri demek olmıyacak, yola hangi kirli yapıyla devam edileceğinin bir deklarasyonu olacaktı. ben kendi adıma iki tarafın da halka doğruları söylemediği cepheye destek vermemek adına boykot tavrını benimsemiştim. halkımıza yıllardır sinsice kan kusturan ve alın terini hortumluyan hiç bir kirli tarafın bir fügranı olmadım.
yazının başında bahsettiğim aydın insanlar çok yanlış bir siyasi tavrı benimsediler. ama 7 yıldır yedikleri ahlaksız lincin son bulması zamanı gelmiştir.

o gün bu tasarıya hayır oyu veren dostlar, akp düşmanlığında en vatan kurtaran şabanlar bugün maşallah. sonraki yedi yılda bu totaliter rejimden kurtulmanın 70 yolu elimize geçmişken chp ağaları dahil akp'yi sürekli kurtaranlara bir çift sözünüz yok mu yahu? 2014 cumhurbaşkanlığı seçimlerinde, kılıçdaroğlu denen zat, bu kirli referandumun karanlık tarafının baş dangalağının fısıldamasıyla aday çıkartmış mıdır, çıkartmamış mıdır? refarandum sonrası biz bu karanlık çağdan kurtulmak için kendi sorumluluğumuzu ne kadar yerine getirdik de şimdi eteğimizde biriktirdiğimiz bütün taşları bu savunmasız aydınlara atıp durmaktayız?
Güven Sözlük