vikings

ilk bölümü 3 mart 2013 tarihinde history channel da yayımlanan, bir kanada ve irlanda ortak yapımı micheal hirst projesidir. dizi yayımlandığı ilk günden beri tarihsel gerçeklerden ilham alması, oyuncu kalitesiyle ( alexander ludwig, travis fimmel, gustaf skarsgard, clive standen ve katheryn winnick gibi) birçok yıldızı kadrosunda barındırması , diziyi ilk bölümünden bu yana soluksuz izlememe neden oldu. grafikleri, konusu ve kalitesiyle birçok diziyi geride bırakmayı başarmıştır. her yeni bölüm bir heyecan ve merak uyandırması, ben tarafından kocaman bir 10 üzerinden 9,6 puanı hakketmiştir.
gerçek hikayesiyle birebir giden harika bir dizi. özellikle karakterleri canlandıran oyuncular tam anlamıyla iskandinavlara benziyor ve diziyi tekrar tekrar izlememe neden olan sebeplerden biri de bu .
allah canımı alsın, lagerta kollarında.
vikings, tarihsel drama türünde bir kanada-irlanda ortak yapımı televizyon dizisi. yazarlığını ve yapımcılığını michael hirst'in yaptığı dizi history kanalında yayınlanmaktadır. abd ve kanada'da 3 mart 2013 günü yayına başlamıştır.
Güven Sözlük