suvarin

Durum: 11 - 0 - 0 - 0 - 01.08.2018 11:44

Puan: 44 -

5 ay önce kayıt oldu. 1.Nesil Yazar.

Henüz bio girmemiş.

kimi no na wa

senaryosu ve yönetmenliği makoto shinkai abimizin elinden çıkmış 2016 yapımı anime filmdir. tür olarak fantastık kurgu diyebilirim.

-fazla spoiler vermeden kısaca anlatmam gerekirse.

filmin ana bağlantı noktası olan japon kültürü aslında hem düğümde hem de çözüm bölümlerinde etkin rol oynamış. filmin belli bölümlerinde anlatılıyor ama o kadar güzel araya giriyor ki akışı bozmuyor. tamam. olaya giriyorum.
17 yaşlarındaki mitsuha itomaru adındaki ufak bi kasabada ninesinin yanında yaşamaktadır. yaşadığı kasabadan nefret eden mitsuha uykusundan uyandığında kendini bir erkek bedeninin içinde bulur. taki de onun yaşlarındadır, tokyo'da yaşar. bedenine girdiğim kişi acaba kim? sorusunun yanıtını aramak çıktıkları yolculuklar her ikisinin de karşılarına beklemediği şeyler çıkarır.

öğleden sonra uyuyunca ağızdaki kötü tat

sarımsaklı bir şeyler yeyip uyumaya karar verdiyseniz yaşanması muhtemel durumdur.

yalnızlık

evden dışarı çıkıldığında "okula yeni başlayan çocuk"heyecanına sebep olandır.

aziz nesin

"sizin memnekette eşek yok mu" kitabının son öykülerinde biri olan "du bakali n'olecak" beni kendisine hayran bırakan usta yazar.

beşiktaş

süleyman seba gibi harika bir kişiliği futbol dünyasına hediye etmiş kulüptür. kendisinin de dediği gibi "iyi insan olmadan iyi beşiktaşlı olunmaz."

ankara

seviyorum. memneketime uzak olmayan, insanları diğer büyük şehirlere göre daha anlayışı olan, karşıma her defasında bir şeyler çıkarmaktan bıkmayan şehir. cânım şehir.

efsane dalgınlıklar

daha iki gün önce, söylerken biraz utanıyorum ama, ayakkabılarımı bağlamak için dışarı çıktı ve temmuzun en sıcak günlerinden birinde on dakika önce yaprak kımıldamıyor ama ben dışarı ayakkabılarımı bağlamak için çıktığımda kapı üzerime kapanıyor. çilingir geldi metal bir aleti kilidin olduğu yere soktu 2 saniyede açtı. selim okumayacağını biliyorum ama taksinin parasını bana yıktığını unutmayacağım.

hacettepe'nin en büyük sorunu

sıra. yemek sıra, ring sıra, atm sıra, kütüphane sıra, genel olarak sıra. bazı zamanlarda hocaların kapısında bile oluyor.

neşet ertaş

mükemmel kişilik. meydan bağlamasını o kadar iyi çalar ki sabaha kadar dinleyesi gelir insanın. sevdiği kadın için babasını karşısına alacak kadar da aşık olmuştur.

zeki müren

kullandığı mükemmel türkçe ile beni kendisine hayran bırakır. ve aşırır naif bir kişiliği vardır.

şeker portakalı

orta okul ikinci sınıfta türkçe öğretmenimin okuma listesinin en son sonundaki kitap. neden okumamızı istedi hiçbir fikrim yok. zaten okuyamadım. adını her duyduğumda içimden "ulan bilal o kitabı sen yürüttün demi " cümlesi geçer
Henüz bir favori entry yok.

Toplam entry sayısı: 11

Henüz takip ettiği biri yok.
Henüz takip eden biri yok.
Güven Sözlük