integral

Durum: 21 - 0 - 0 - 0 - 14.06.2018 12:56

Puan: 90 -

9 ay önce kayıt oldu. 1.Nesil Yazar.

Henüz bio girmemiş.
  • /
  • 2

black mirror

düşünmeden izlenmesi gereken süper ötesi bir dizidir. teknoloji ve insanoğlu iç içe geçtikçe neler olabilir? bunun cevabını vermeye aday, en güzel dizilerden biri.

nescafe

yerine french press kullanarak filtre kahve içmenizi tavsiye ediyorum.

ardıç kitabevi

kış çayı güzel olan mekan. satranç oynayabilir veya ikinci el kitap satın alabilirsiniz. turhan kitabevinin üstünde ve eylül çay evinin çaprazında bulunur kendileri.

çiftlik bank

arabasını satıp 80 bin lira yatıran insan var bu çiftlik banka. para kolay mı kazanılıyor? emek vermeden çakal düşünce anlayışı ile para kazanmak isteyen insanların katıldığı titanvari oluşumdur. hadi milletin gözünü para bürüdü de gözü görmez oldu. ülkede başka bir insan evladı bu düzenbazları farkedip nasıl şikayet etmez. kurdukları fason şirketler nasıl kendini ele vermez? insan hayret ediyor.

celal şengör'ün elon musk'ı tanımaması

yeşil vadi

beytepe kampüsünde ördekleriyle, gölüyle, ağaçlarıyla mutluluk veren yerdir. mezun olacak öğrenciler fotoğraf çekilmek için uğrarlar genellikle. böyle doğal bir güzellik varken öğrencilerin güzel havalarda kafeleri doldurması düşündürücüdür.

hacettepe sözlüğün geleceği

diğer sözlüklerde olan saçma sapan başlıkların burada olmaması gerçekten huzur verici. bu seviyesini korumasını umuyorum. hacettepe sözlük candır!

dünyanın en zor mesleği

şu an okunan kitap

saklı seçilmişler, soner yalçın

sanat

sanat hangi dalda olursa olsun insana zerafet katan bir varlık. müzik enstrümanı çalan insan ile çalmayan insan, kısa öyküler yazan insan ile yazmayan insan vb. arasında zariflik anlamında farklar mevcuttur. bunun yanında sanat ile uğraşmak insanı hayatın stresli yanlarına karşı dayanıklı hale getirir. sanat hayata yönelik farklı bakış açıları geliştirmemizi sağlar. sanat sayesinde hayattan ilham alıp yine hayata ilham veririz.

kahve

yorucu iş saatleri nedeniyle bitkin düşen vücudu bir türk kahvesi ile takrar çalışır hale getirebilirsiniz. ha, pili 1-2 saate tekrar bitecektir ama maksat mesai bitimini kurtarmak zaten.

ankara

avm işgaline uğramıştır canım ankara. eski kent havası kalmamıştır. seğmenler parkına gitmek, piknik yapmak, kızılay'dan sihhiye'ye yürümek vb. yapılmıyor artık. cart avmde yemek yeniyor, başka bir curt avmde film izleniyor. yazık..!

platon

platonik aşkı icat eden adamdır.

toplu taşımada kitap okumak

yanındaki bere, şemsiye vb. eşyaları toplu taşıma araçlarında unutmaya sebebiyet veren eylemdir. kitaptan kafayı kaldırıp durak kaçacak telaşına kapılınca insan anasını babasını bile unutur bazen.

istanbul

sen metrobüs nedir bilir misin? bir insanın tamamen dolu olan metrobüsün kapısı açılınca kendini bir kurşun misali kapıya nişanlaması ne demektir? 34as dört sembollü ifadesini görünce mide bulantısı hissetmek nasıl bir duygudur (iş çıkışı insanlar balık istifi şekilde seyahat edince kötü bir koku olacak ortamda) bilir mısın? istanbul, metrobüstür!

türkiye'nin en büyük sorunu

sağlıklı bir sistemin elemanları girdi, işlem, çıktı ve dönüttür. örnek vermek gerekirse eğitim sisteminde bir kaç değişiklik yaptık ve normal olanı işlemden sonra çıktı beklemektir. sonra da sistem sağlıklı işliyor mu diye anlamak için dönüt almak gerekir. mesela liselere giriş sınavını ve lise müfredatını belli ölçüde değiştirmiş olalım. o halde çıktıyı elde etmek için 4-5 yıl beklememiz elzemdir ki dönüt alalım. ama bizde bu işler böyle mi oluyor? bir ülkede herhangi bir sektörde sistemsizlik büyük bir sorundur.

küçük prens

bir bölümünde şöyle bir cümle topluluğu geçer:

büyükler sayılardan hoşlanır. onlara yeni bir dostunuzdan söz açtınız mı, hiçbir zaman size önemli şeyler sormazlar. hiçbir zaman: ” sesi nasıl? hangi oyunu sever? kelebek toplar mı?” diye sormazlar. “kaç yaşındadır? kaç kardeşi var? kaç kilodur? babası kaç para kazanır?” diye sorarlar. ancak o zaman tanıdıklarını sanırlar onu. büyüklere: “pembe kiremitten bir ev gördüm, pencerelerinden sardunyalar, damında güvercinler vardı” derseniz, o evi bir türlü gözlerinin önüne getiremezler. onlara: “yüz bin franklık bir ev gördüm” demeniz gerek. o zaman: “aman ne güzel!” diye bağırırlar.

bizi, bize ne kadar güzel de anlatmış!

erken uyanmak

haftaiçi okula gitmek için zorlanarak yapılan eylemdir. bunun yanında cumartesi sabahları tsubasa izlemek için zevkle yapılırdı 2000 yılı civarında. şimdi çocuklar internet aracılığıyla istedikleri saatte izliyorlar çizgi filmleri.

en iyi bilim kurgu filmleri

makarna

tarihi kaynaklara ilk olarak 1154 yılında sicilya’da giriş yapmış olan makarna, kolay muhafaza edilebilmesi sebebiyle özellikle 14. ve 15. yüzyıllarda gittikçe popülerleşmiş ve hatta yeni dünya’yı (amerika) keşfe çıkan gemilerin büyük bir bölümü seferlerine başlamadan önce makarna stoklamışlar. amerika’nın keşfinden bir yüzyıl sonra ise dünya genelinde tüm gemilerde makarna bulunur olmuş ve hatta uzun yolculukların ayrılmaz bir parçası haline gelmiş.

kaynak: https://www.onedio.com/amp-haber/670341
  • /
  • 2

seğmenler parkı

ankara'da ki gittiğim en güzel ,kimsenin kimseye karışmadığı tam olarak kafa dinlemek için gidebilecek atatürk bulvarından gidilebilecek park.

kereviz

ustanın elinde şahesere dönüşen, maydanoza benzeyen yaprağının dahi yemek yatağı ve haşlamalara aroma verici olarak kullanıldığı, allah'ın mucizesi kök sebze.

ısrarla ingilizce kelime kullanmak

bunun bir de menusune wrap yazan isletme modeli var , dürüme ne oldu aq ?

ankara'da kahvaltı yapılacak mekan rehberi

kahvaltı mekanı olmasa da

(bkz:ardıç kitabevi)

istanbul

çok zor orada yaşamak. inanın insanî koşullarda yaşamak için aylık en az 10-15bin tl kazanç lazım. yoksa fare deliği gibi evde yaşar, masraftan kısmak için hiçbir sosyal aktivitede bulunmasınız :(
zaten istanbul'da gezecek yer istanbul'un kendisinin %4 u kadardır. özetle; anlatılmaz yaşanır, yaşanılmaz da ...

muz

sütle bir araya geldiğinde nefis şeyler ortaya çıkaran potasyumdan zengin meyve. içecek olarak bir örnek vermek istiyorum. bir bardak süt ve yarım muzu blendır vasıtası ile çırpıyoruz. bol köpüklü nefis bir içeceğe dönüştürüyoruz. üzerine bir miktar kırılmış fındıkla servis ediyoruz. dilyenler bir kaşık kakao ekleyerek renk ve aroma katabilirler. afiyet olsun.

hacettepe sözlüğün geleceği

ota boka başlık açılmadığı sürece geleceği parlak olabilecek sözlük.

sanat

insan ruhuna en iyi gelen şey. hayatınıza estetik katan her şey sanattan geliyor ve sanatla besleniyor. insanda duygu var olduğu sürece sanat da var olacaktır.

simultane satranç

bir oyuncunun birden fazla rakibe karşı aynı anda maç yapmasına verilen isim.
ben tek siz alayınız diyen kişi; güç gösterisinde bulunmayı seviyor, kendisini zorlamaya bayılıyor olabilir.
güncel simultane satranç rekoru iran'lı bir arkadaştaymış.
aynı anda 604 kişiye karşı mücadele edip 590'ını kazanmış.

depresyona girmek isteyenlere kitap önerileri

1 - bulantı
2 - yabancı
3 - katip bartleby
4 - intihar
5 - ba
6 - uzak
7 - olmayalı
8 - geç gelen ağıtlar
9 - kim bağışlayacak beni
10 - grapon kağıtları
11 - pulbiber mahallesi
12 - ahlar ağacı
13 - yaşamın ucuna yolculuk
14 - huzursuzluğun kitabı
15 - tutunamayanlar
16 - tehlikeli oyunlar
17 - oyunlarla yaşayanlar
18 - sisifos söyleni
19 - dönüşüm
20 - yalnızlıklar
21 - kör baykuş
22 - ben bir gürgen dalıyım
23 - iç kitabı
24 - nietzsche ağladığında
25 - aşk ve acı
26 - fakir kene
27 - hani
28 - ölü zaman gezginleri
29 - genç werther'in acıları


(lütfen yazılanı yazmayın.)

Toplam entry sayısı: 21

yeşil vadi

beytepe kampüsünde ördekleriyle, gölüyle, ağaçlarıyla mutluluk veren yerdir. mezun olacak öğrenciler fotoğraf çekilmek için uğrarlar genellikle. böyle doğal bir güzellik varken öğrencilerin güzel havalarda kafeleri doldurması düşündürücüdür.

ankara

ankara, ahmed arif'in şiirlerine konu olan karanfil sokaktır. ankara, kızılaydan yürüyüp huzurla oturduğun tunalı hilmi parkıdır. dost kitabevinin önünde buluşmaktır ankara.
Henüz takip ettiği biri yok.
Henüz takip eden biri yok.