ghunklc

Durum: 7 - 0 - 0 - 0 - 07.03.2018 01:22

Puan: 30 -

8 ay önce kayıt oldu. 1.Nesil Yazar.

Henüz bio girmemiş.

kürdistan milli marşı

iranda sovyet rusyasının desteğiyle 1946 yılında kurulup aynı yıl dağılan mahabad hükümetinin kabul ettiği marş tam kürt işi olmuş

bitcoin

kara para aklama itemi olarak görülen para birimi

hacettepe üniversitesi

kütüphanesinin önemli bölümü üniversitenin ilk rektörü ve ilk yök başkanı ihsan doğramacı tarafından yine kendisinin açtığı bilkent üniversitesi kütüphanesinin oluşturulması aşamasında gasp edilen üniversite. ayrıca bir tl gibi sembolik bir ücretle arazisinin de önemli bir bölümü bilkent üniversitesine kiralanmış, ancak bu araziler üzerine eğitim amacının dışına çıkılarak bilkent holding kendi işletmeleri olan meteksan, tepe mobilya gibi işletmeleri kurmuş hatta arazinin bir kısmını botaş gibi başka kurumlara satmıştır.(!)

ankara

2017 kasımında yirmi dört saat ulaşıma kavuşabilmiş başkent.

istanbul oyuncak müzesi

bir örneği de ankara'da bulunan müze. hatta dünyanın ilk oyuncak müzesi diye tanıtılmakta ve ankara üniversitesi bünyesinde faaliyet göstermektedir.

reza zarrab

acem oyununu gözümüze soka soka oynayan iş adamı. iranlılar yazılı anlaşmalarda sonuna kadar sadıkken, sözlü ve bu şekilde gizli anlaşmalarda menfaatleri olduğu müddetçe sadıktırlar. menfaatleri bozuldu mu reza gibi satmadıkları adam kalmaz.

ego

gaz kısmı satılsada ismi ego olarak kalmıştır
Henüz hiç başlık açmamış.

kürdistan milli marşı

milli marş bir ülkenin bagimsizliginin ve gucunun semboludur. ulke ise topragi ifade eder. tanimdan yola cikarsak kurdistan olarak tanimlanan bolgede turkiye,suriye,irak ve iranin hakimiyeti soz konusudur. yani bu belirli ulkenin-topragin tamami uzerinde belirli sinirlar icinde herhangi bir bagimsiz devletten soz edilemez. dolayisiyla kurdistani devlet olarak degil bagimsiz ulke-toprak olarak degerlendirsek dahi elimizde kaliyor. tanima donersek bagimsiz bir ulke soz konusu olamayacagindan bir milli mars da gereksizdir. basligi acan yazar basligi yanlis acmistir. soz konusu olan mars kurdistan marsi degil irak kurdistan bolgesel yonetimi marsidir.

edit: bazi sigirlar cehaletini kusmus

son 10 yılın en teknolojik aleti

Toplam entry sayısı: 7

ankara

2017 kasımında yirmi dört saat ulaşıma kavuşabilmiş başkent.

kürdistan milli marşı

iranda sovyet rusyasının desteğiyle 1946 yılında kurulup aynı yıl dağılan mahabad hükümetinin kabul ettiği marş tam kürt işi olmuş
Henüz takip ettiği biri yok.
Henüz takip eden biri yok.