doktor hektor

Durum: 54 - 54 - 0 - 0 - 09.07.2018 00:36

Puan: 216 -

3 hafta önce kayıt oldu. 1.Nesil Yazar.

Henüz bio girmemiş.
  • /
  • 3

zeki müren

san'at güneşi, türkiye'nin klasik türk musikisi gelişimini sağlayan üstadlardan biri.

kürdistan

kuzey ıraklı kürtlerin "nerelisin" diye sorulduğunda dile getirdiği cevap. genelde aynı bölgeden gelen türkmenler asla bu cevabı vermezler ve "kuzey ırak" cevabını verirler. *

helsinki

sakin ve ilginç memlekettir. bana eskişehir'i hatırlatandır. merkezi kamppi'dir *. iki haneli otobüsleri helsinki merkez içinde, üç haneli otobüsleri periferde* * yolcu taşırlar. kauppatori'de noel'de tezgahlar kurulur. vappu zamanı ise esplanadi'nin hınca hınç olduğu görülür. soğuktur, ama şahsına münhasır bir havası mevcuttur.

ergün şenlendirici

rahmetli dünyanın medar-ı iftiharı trompet icracısı. hüsnü şenlendirici'nin babası, genç yetenek ergün şenlendirici'nin dedesi.

hüsnü şenlendirici

rahmetli trompet üstadı ve laço tayfa grubunun kurucusu ergün şenlendirici üstadın oğlu, büyük müzisyen, devasa klarnet icracısı, 2018 itibariyle saçı sakalı ağartmış abimiz. eh, kimse aynı kalmıyor. zaman kimseye acımıyor.

ata demirer

komik olmakla beraber son derece güzel şekilde klasik türk musikisi seslendiren san'atkâr zat.

cem bergamalı

orta doğu ve balkanların en iyi asma davul çalan sanatçısı. o çıbığa süsleme yaptıran sağ eline gurban oluyüm.

dilber ay

ağzına, türküsüne kurban olduğum. gecekondu'da rahat ediyorum diyen, tevazunun paçalardan aktığı. türkiye'de sanatçıyım diyenlerin topunu donunda sallar.

pomakça

günümüz bulgaristan sınırları içinde kalan coğrafyadan osmanlı-rus harbi* sebebiyle vatanlarından sürülmüş ve soykırıma uğramış müslüman bulgarların hâlen konuştuğu bulgarcadır.

kurmanci

(bkz: kürtçe)'nin lehçelerinden biridir. türkiye'de yaşayan kürtler'in büyük bir kısmı kürtçe'nin bu lehçesini konuşurlar.

sorani

kürtçe'nin lehçelerinden biridir. ırak kürtleri çoğunlukla bu lehçeyi konuşurlar.

kahtalı mıçe

adıyaman'ın kahta ilçesinden çıkmış güzide sanatçımız. halayları çok güzel seslendirir. "çume dare kolike" isimli eseri çok güzel okur.

tuborg

aslında danimarka menşeili bir bira markasıdır. fakat türk tuborg etiketi altında türkiye'de üretilip satılmaktadır. yoğun iş akşamlarının dostudur.

odtü

orta doğu teknik üniversitesi

kısaca (bkz: odtü). 1956'da kurulmuş olan türkiye'nin en iyi teknik üniversitesi. ankara'nın nefes alınabilecek yerlerinden bir tanesidir. öğretim dili ingilizcedir.

ssg

ekşi'nin ve diğer klon sözlüklerin sözlüklerin atası.

a. haluk özen

günümüz hacettepe üniversitesi rektörü. aynı zamanda üroloji profesörüdür. ted koleji mezunudur kendileri. gezi parkı direnişi zamanında polisin uyguladığı orantısız gücü kınayan bir metnin altına imza atmıştı.

hakan ali toker

türkiye'nin güzide piyanistlerinden. türk müziğine ilgisi bulunmakla beraber, kendisi iyi bir emprovizatördür. piyanoyu türk müziği makamlarına göre akortlayarak konser vermişliği vardır.

finlandiya

uçsuz bucaksız ormanlar ülkesi. başkenti helsinki'dir. nüfusu 5.5 milyondur. çok sakindir. nordik ülkelerin en doğusunda yer alır. rusya ile uzun bir sınırı vardır. yazın güneş batmaz, kışın güneş doğmaz bir ülkedir. yazın en yüksek sıcaklık 22 derece civarındadır (gerçi bu sene 28 dereceyi görmüş ilginç bir şekilde). hava genelde bulutludur. insanları sessizdir. ama barlarda iyi içerler. güzel yerdir vesselam.

lihtenştayn

devlet başkanı liechtenstein prensidir.
  • /
  • 3
Henüz bir favori entry yok.

Toplam entry sayısı: 54

Henüz takip eden biri yok.