tez yazmak

şahsım adına işkenceye dönüşmüş eylem.

şu teze başladığım gün ile bugüne kadarki süreçte neler yaşadığımı yazsam tezden kalın ayrı bir roman çıkar. .kişiliğim değişti. takıntılı oldum. insanlara güvenim sarsıldı. haa bitirdin mi bari derseniz. gelelim esas konuya. elimde makaleler, anketler ve yapabildiğim kadarı var. bitirmek istiyorum ama desteğe ihtiyacım var. bu işi parayla yapan hakkaten bilen birileri varsa bir yeşillendirsin beni.
not: sayısalcıyım ve yl tez konum sağlıkla ilgili.
üniversite tezimi bir üst dönemden bir arkadaş ile birlikte yaptım. kızı hiç görmemiştim listede ismimizi yanyana görünce tanışmış olduk. çok şanslıydim sözlük çok. kız çok zengindi, araştırma için ben koşturmustum giriş yazısını yazdırma vs masrafını o çekmişti. sanki tezi ben tek yapıyordum da o sadece sponsor oluyor gibiydi. bir nevi alan memnun satan memnun :)) yani tez yazımında rahat edeceksiniz ya zeka lazım ya para .. bir de zaman...
ne olur ne olmaz diye vasiyetinizi de yazın
yeterli enerjiyi hissetmiyorsanız en temizi hiç başlamamak. hiç değilse sonuna geldim "kendim" bıraktım rahatlığı birkaç ay sürüyor
oldukça zorlayıcıdır. özellikle yazma aşamasında olduğunuz yüksek lisans tezinizde yer alan araştırmanın konusunun dahil edildiği veri devlet tarafından tüzük ile engellenince o tezi komple çöpe atıp şubatın ortasında tekrardan yazmanız gerekirse.
rahmetli john lennon'un bir sözüyle girişilmesi gereken eylem. der ki baba "denersen herşey kolay". tez yazacağım diyorsanız, samimiyseniz, bilgisayar başına oturacaksınız ve yazmaya başlayacaksınız. bakın gerisi nasıl da geliyor. bahane aramayan, özgüvenli, gerçekten birşeyler yapabileceğine kendini inandırmış kimselerin uğraşması gereken şeydir.
tez zamanda bitmeyen bir eylemdir. tengri yazanlara sabır versin
zorluğu konudan bağımsız, tez danışmanının ne kadar anlayışlı olduğu ile doğrudan ilgili olan süreç. danışmanınız düzgün biriyse normal şartlar altında biter. yok, hayvanın tekiyse, o zaman einstein bile olsanız o tez bitmez, sürünür.
Güven Sözlük