sözlük yazarlarının itirafları

sanat yapıtları konusunda, "en çok" sorusundan nefret ederim. ama bugün bana kimse sormasa da en sevdiğim şiirin edip cansever'den "çağrılmayan yakup" olduğuna karar verdim.

artık en sevdiğim şairin ahmed arif değil, edip cansever olduğuna dair kendimi itrafa zorladım. ve bundan çok korktum. hayata karşı içimde birşeylerin değişiyor olmasından korkuyorum. değişimden korkmak doğru mudur, yanlış mıdır bilmiyorum. ama sanırım bir şeylerden korktuğunu bile anlamayacak kadar duygulalarına yabancılaşmış olması insanın yanlıştır. korkuları tanıyıp ve tanımlayıp önceden buna karşı tedbir almak en doğrusudur.
göğüs çatalıyla memelerin birbirinden bağımsız iki güzel organ olduğunu düşünüyorum.
hala t.a.t.u dinliyorum ve not gonna get us derken haykırıyorum.
35 yaşımda olmama rağmen jelibon yemeye bayılıyorum. bundan bir sene önce okuduğum bir makale doğrultusunda, hiç bir kilo ve sağlık problemim olmamasına rağmen şekeri mümkün olduğunca hayatımdan çıkardım. bir sene boyunca hiç jelibon da yemedim ve garip ki hiç aramadım.

az önce çalıştığım kurumun kantininde gördüm eski dostlarımı. bir paket aldım yedim. hem de en sevdiğim olan solucanlılarından. sonra bir paket daha aldım yedim.
şimdi kalan bütün maaşımı çekip evimi jelibonlarla doldurmak istiyorum.
korkmayın tabii ki yapmayacağım. ama kendimi bunu düşünürken yakaladım.
bu sözlük dışında iki farklı sözlükte de hesabım var. birinin morundan, diğerinin yeşilinden nefret ediyorum hacettepe kırmızısı kalp ben.

ayrıca uzaktan sevdiğim bir adam var 3 ay önce dibimdeydi her şeyi mahvettim ve mutluyum. çünkü deliyim galba.
Güven Sözlük