soğuk havaları seven insan

yağmurun,karın insanı dinlendirdiğini düşünen insandır.

bir zamanlar bende öyleydim 4 haftadır hasta olduğumdan artık sevemiyorum.
soğuk değil ama hafif çisenti şeklinde yağan yağmurlu havaları seven insanlarda vardır.(bkz:damdanakan)
muhtemelen oğlak burcu insanıdır.
soğuğu, hava kapalı olduğu sürece seviyorsa bendenizi de tanımlayabilecek insandır. yani güneşin pırıl pırıl parladığı kuru ayazlardan özellikle nefret ediyor bile olabilir, ama garip bir şekilde kendini, gökyüzü kurşuni renklerde olduğunda hava kaç derece olursa olsun daha canlı hissediyordur.
dusuncesizdir, bencildir. soguk havalarda evsiz insanlarin ve hayvanlarin cektikleri aklinin ucundan bile gecmez.
ruhumu satabileceğim hava durumdur, kış olmak şartıyla.

yazları miskin, kışları enerjik oluyorum ve sebebini hala bilmiyorum. rezzan ablalar için yaz doğumlu biriyim.
ben. yapış yapış sıcağı hiç sevemiyorum maalesef. bahar da benim için ideal ancak kışın soğuk havanın verdiği zindelik hissi bambaşka.
soğuk insandır. kendi yalnızlığını sever. yağmur şıpırtısında sıcak çayını yudumlayıp, kitap okumak onun için pahabiçilemezdir.
soğuk ve acı insana canlı olduğunu hatırlattığındandır. biz insanlar maalesef biraz fazla evrildiğimiz için içgüdülerimiz yerine mantığımızla hareket ediyoruz. bu da duyguları yoğun yaşamayı engelliyor. acısı da böyle çıkıyor işte.
kendisini erzurum'a davet ettiğim insandır. akşam -20 derecede bi görüşelim.
ne kadar üşüyorsam o kadar örtünüyorum. fizyolojik olarak genleşme yaşamıyorum. terleme ve diğer insanların ter kokusunu çekmek zorunda kalmıyorum. bu sonbahar tesadüf sonucu öğrenip denediğim yeni bir kür denedim. bu sayede grip olmadığım gibi üşümüyorum da. uzun kış gecelerinde sevdiğim kitapları okuyup, dizileri izleyebiliyorum. bu kadar sebep yeterlidir sanırım.
geneli yaz ayından nefret eder ama öyle böyle değil.
yok vay efendim bu ne sıcak, öldüm bittim, kış gelse de battaniyemin altında camdan dışarı karı (kadın değil)* izlesem falanlar filanlar.
bu tip olanlar illallah çektirir adama.
ben yaz adamıyım, sıcaktır içim dışım ama tutup kışa da sövmem.
öyle böyle her mevsimi yaşıyoruz işte.
ama ankara’nın soğuğu da ayrı bi soğuk be kardeşim.
şu lapa lapa kar altında ankara'da mutlu olacak insandır. ben sıcak insanıyım arkadaş.
ben. ama her zaman değil. doğu ekspresiyle kars'a gittiğimde oranın soğuğunu ben de sevmiştim. izmir'in soğuğundan daha güzel. termal içliklerini giyiyorsun bir şey hissetmiyorsun. bıyıkların buz tutuyor, sonra nefesinle tekrar çözülüyor şıp şıp su damlıyor. tuhaf biraz
bende soğuğa karşı fobi var. tvde kar-ayaz görünce bile ayağım buz kesiyor. sürekli aynı şehirde yaşamadım, en ağır kışı da gördüm ama sonradan böyle bir korkum oldu. akdeniz'den dışarı çıkamam bu gidişle :(
kendisine yaşadığını hissettiriyordur. üşümenin verdiği his ona içindeki yaşamdan bir parça olarak geliyordur. bu türden pek nadir bulunur.
yaz gibi insanı maymuna döndürmez, soguk havalarda cigerimi hissediyorum sanki demir gibi işlemez hale geldiğimu hissediyorum ama ayazda vs. hayvanlarin çaresizliğini düşününce içimdeki demir eriyip gidiyor...
soğuk havadan sonra lapa lapa yağan karı seven insandır.
Güven Sözlük