sigarayı bırakmak isteyip bırakamayan insan

iradesizdir. kendine güveni yoktur. evet bağımlılık etkisi vardır nikotinin ancak her şey insanın kafasında biter.
başarması an meselesi olan insandır. şahsen ben sesimi kaybederim korkusuyla bırakmıştım.
içmeyenin anlamayacağı olay. sigara içmeyi, bırakmak isteyen insanın hayatında sigarayı nereye koyduğu önemlidir. boşluktan içen insan kolay bırakabilir fakat en ufak bir sıkıntıda sigaraya sarılan için süreç zorludur istikrar, irade, güç, özveri ve tecrübe ister.
zehir müptelası olması muhtemel insandır.
sigara konusunda iradesi zayıf olan insandır.
bir de bu meret öyle bir şey ki kestiğin anda bir daha ağzına sürmemen gerekir, yok bi fırt alayım yok kaç gündür içmiyorum bugün bir dal içeyim falan dersen sittin sene bırakamazsın.
bu insanların bir değişik versiyonları için (bkz:istediği anda sigarayı bırakan insan)
bırakması ile bazılarının demir iradeye sahip olduğunu gözlemlediğim kesim
sigarayi birakandan uzak durun zira ondan her sey beklenir. ancak sigarayi birakamayan oyle midir aksine dostunu tanir, vefalidir.
sigara içen bir insan olarak bu konuda bir iki kelam da ben edeyim. sigara sadece keyif almak ya da alışkanlık olarak tüketilen bir nesne değildir. kimyasal, ruhsal ve kültürel bir boşluğu da doldurur sigara, sigarayı bırakmak isteyen kimse bu ihtiyaçları yaratan sebepleri de ortadan kaldırmaya dönük bir program ile sorunu çözmeye çalışırsa sonuç almak kolaylaşır.
1 sene oldu bıraktım, şimdi yaksam bir öf demem. nasıl bıraktım lan seni. her birada muhabbetin geçiyor, yokluğun silinmiyor. telli rüzgarın ciğerimden çıkmıyor. zalimin çocuğu dert yoldaşı, sevinç ortağı canımın içi. özledim seni. çok özledim.
birçok şey denediği halde başaramadıysa,nikotin pastili kullanarak bırakması iyi bir netice verebilir.
bırakıyorum deyip bırakan 30 yıllık içici babamı gördükten sonra "içmeyen ne anlar içenin bırakamamasını." serzenişine inanmam.
bırakması için gereken ortama kavuşması ancak neticeye vardırır.
bir de sigarayı her gün bırakıp ertesi gün tekrar başlayan versiyonları vardır. aynı kapıya çıkarlar.
nasıl bir etki yaratıyorsa artık, insan bu alışkanlığın bağımlısı haline geliyor. yeni başlayanlar kanserojen etkisi olduğu için iyi düşünmeli.
kesin bir tanımı var ise o da sanırım iradesizliktir. bir insan sağlığına bu kadar zarar veren bir şeyi bağımlı olduğu gerekçesi ile nasıl bırakamaz hayret ediyorum.
içeriğinde bulunan maddelerin bağımlılık etkisi düşünüldüğünde şaşırılmayan kişidir. belki sigaranın yol açtığı hastalıkları araştırmak isterse bu bırakma aşamasını hızlandırabilir kişi. ama zordur yine de.
ciddi bir stresin içinde olabilir ve stresle mücadele edemiyorum. iradesi sayıftır.
alışkanlıklarından vazgeçemeyen insanların sorunudur. klişe olacak ama her şey beyinde bitiyor gerçekten. bırakmak için istemeniz yeterli.
uzun zaman bırakamam gözüyle baktım.
sonra bir gün ilaçla bırakan tiryaki bir arkadaşımı görüp denemek istedim. 9 gündür sigara içmiyorum.
yani aslında çok kolay değil belki ama zor da değil emin olun.
  • /
  • 2
Güven Sözlük