sen anlat karadeniz

atv nin karadeniz temalı yeni dizisi. hakkında çok konuşuldu. yok efendim karadeniz erkeği öyle kaba değil, yok efendim kadına şiddet özendiriliyor, yok efendim oyuncular şiveleri hiç beceremiyor vb. sanki diziden önce hiç kadına şiddet yoktu da bu dizi özendirecek hadi ordan. açıkçası ben çok çok beğendim ve bozmadığı sürece takip edeceğim. öykü gürman ın oyunculuğu ve tabi ki o güzel sesinden dizi müzikleri çok güzel. akşam evde bir tv keyfimiz var ona da b.k atmayın artık beğenmeyen izlemesin.
diziyi izlemedim, fragmanını dahi görmedim. kim oynuyor, konusu nedir bilmem.

geçen gün arkadaşım dizide gördüğü ve rahatsız olduğu bir sahneyi anlattı; bir erkek bir kadını baya baya dövüyormuş falan.

televizyon dünyasına kesinlikle belli sınırlamalar getirilmesi kanaatindeyim. bu meseleyi ben çocuklarıma televizyon izletmiyorum yahu deyip geçiremezsiniz ki bazı konular sadece çocukları değil yetişkinleri dahi etkileyebilir.

sinema ve tiyatro gibi mecralarda yaş sınırı olduğu için buralarda problem yok bence, sonuçta hayatın gerçekleri diye bir şey de var. bazı konuların işleniş biçimi itibariyle farkındalık yarattığı ortada.
televizyon gibi çocukların kolayca erişebileceği bir mecrada bazı konularda çok hassas olmalı.

hep çocuklar dedim ama ülkemizde ne diziler, ne tipler çıkardı meydanlara, ne olaylar yaşattı bunu da es geçmeyelim.
karadeniz erkeklerini abartan dizi.
izlemedim izlemem... bildiğim bir şey var ; o da diziler çok uzun . ne senaristte, ne oyuncu da ne de yönetmen de gık diyecek hâl kalmıyor. dolayısıyla büyük bir iddia ile başlayan dizinin çok afedersiniz boku çıkıyor. süreye el atsınlar bu böyle olmaz.
Güven Sözlük