mesai çıkışı toplu taşımada olan yaşlılar

amcacım, teyzecim!

hastalık, sağlık, özel sebepler bir yana o kalabalıkta, o keşmekeşte ne işiniz var sizin?

bazı zamanlar metroda oturduğum oldu ancak çok kısa sürdü. yaşlı bir insan görünce dayanamayıp yer verenlerdenim.
birkaç kere vermeyeyim dedim kendi kendime, biri nasıl olsa yer verir diye; yok çıkmadı yer veren şansıma. ben de yine yer verdim.

sonra sonra vazgeçtim zaten oturmaktan, iyisi mi dedim geçer köşeye dikilir kitabımı okur giderim. kim ne halt yiyorsa yesin koltuk başlarında.

üzülüyorum açıkcası, insanlar işten çıkmış yorgun ve oturmak istiyorlar.
e yaşlı insanlar zaten takati kalmamış ayakta durmaya.
nasıl olacak bilemedim.

başlık karakter sınırına takıldı aslında şöyle olacaktı;
*mesai çıkışı toplu taşımada bulunan yaşlı insanlar
istedikleri zaman toplu taşımayı kullanma hakları var. vicdan yapacak bir durumda yok isterseniz yer verirsiniz istemezseniz vermezsiniz. ayrıca, yaşlılar mesai saatlerinde toplu taşımayı kullanmazsa sorun çözülecek mi ?
bazıları gerçekten çok sevimli. ama bazıları çok sinir bozucu. teyzeciğim sırada önündeysem suçum ne? niye kolumdan tutup beni sıranın dışına çekip yerime geçiyorsun? ondan sonra 'sırada ben varım' diyince terbiyesiz oluyorum. ayrıca kulaklıkla müzik dinlemenin nesi saygısızlık?

bazıları çok sinir bozucu.
yaz kış dinlemeden sabah öğle akşam yarabbim yaşları 70 ler 80 ler otobüslerde minibüslerde koltuklara kuruluyorlar. nereye gidiyor bu yaşlılar !
öğrenci iken çok fazla toplu taşıt kullanmıyordum. staja gitmek için otobüse bindim sabah 7:30, bir teyze var sağdan sola dönse mevsim değişir öyle kocaman popo var. hareket edemiyor milleti de sıkıştırıyor artık şoför patladı yazık ; teyze senin bu saatte otobüste ne işin var dedi :))) yapmayın amcalar teyzeler saat 09:00/ 14:00 arası binin daha tenha. başlayacağım sizin beleş sevdaniza...
toplu taşımanın öğrencilere bedava olması gerekirken, yaşlılara bedava olmasının bir sonucudur. 88 yaşındaki muhittin amca eryaman'da oturuyor ama sabah saat 7 buçukta metroya binip ulus'a ekmek almaya gidiyor. neden? çünkü bedava.
Güven Sözlük