merkez bankası

ulan dolara müdahele ediyor ve dolar on kuruş yükseliyor, gerçekten kim sikti bu itfaayenin hortumunu? korkarım bu saaten sonra değil rahibi, rahmetlik aziz pavlus'u mezarından kaldırıp artı bir mikrar para versek de dolar düşmeyecek gibi bir korku var içimde. bir de şu kemal kılıçdaroğlu çıksın da ''böyle birşey olabilir mi'' desin ve ülkece totem yapalım belki işe yarar. harbi nerede bu kılıştar, eskiden bari böyle bişiyler bişiyler derdi, kaçırıldı mı yoksa? artık o totem işe yaramazssa saklı iki nostaljik totem kalıyor, efkan ala'nın kınaması ve abdullah gül'ün hayretler içinde kalması. bütün yumurtaları aynı sepete koymamak lazım tabii ki.
merkez bankası, bir ülkenin ya da ülkeler grubunun para politikasından sorumlu kurumdur. merkez bankasının temel amacı para biriminin ve para arzının istikrarının sürdürülmesidir. fakat merkez bankalarının bunun dışında bankacılık sektörünün son kredi mercii olmak, faiz haddinin kontrolü gibi görevleri de vardır.
sanıyorum ki yaptıkları işlemler işe yaradı gibi gibi. dolar güne düşüşle başladı. https://piyasa.paratic.com/doviz/dolar/ buradan takip edebilirsiniz. güzel haberler görmeye alışmayın çok tekrar artabilir :')
Güven Sözlük