hacettepe üniversitesi

bir çocuk olarak girip, gerçek bir adam olarak çıktığım üniversitemdir. biraz istiklal caddesi gibidir, her tipten adam görürsünüz ( bir odtü kadar olmasa da). çok değerli kaliteli akademisyenleri olmasına karşın, ciğeri beş para etmez, hırslı, paragöz akademisyenleri de vardır. ankara'nın simgelerinden olan geyik ve hacettepenin ilk harfi h'yi güzel harmanlayan çok hoş ve sade bir sembolü olan üniversitedir ayrıca. bir de adam akıllı bir rektör gelse....
beytepe kampüsü korkunç olan, okulu bırakmama sebep olan üniversitedir.
seneye beytepe kampüsüne adımımı atacağım rüyalarımın okulu. iş imkanı dolayısıyla biraz hevesim kırıldı açıkçası ama nükleer mühendisliği çok istiyorum. bakalım, hayat bizi nerelere götürecek...
elektrik-elektronik mühendisliği bünyesinde lisans eğitimine hazırlık dahil 7 yılımı harcadığım üniversite. çok korkuyorum okulu bitirip kendisiyle yollarımı ayırmaktan.
beytepe kampüsü olması gereken en güzel yere yapılmış üniversitedir. şöyle ki ankara'nın köklü okullarından gazi üniversitesi ve ankara üniversitesi şehir içinde olmalarının dezavantajıyla mevcut kampüslerinde sıkışıp kalmışken hacettepe üniversitesi, devasa büyüklükteki beytepe kampüsü'nün vermiş olduğu rahatlıkla stadyumdan amfi tiyatroya, teknokentten yeni yurt ve fakülte binalarına kadar çok sayıda yapıyı bünyesine rahatlıkla katabilmiştir. öte yandan kalitesiyle ülkenin yalnızca tıp alanında değil eğitimden güzel sanatlara, mühendislikten mimarlığa kadar pek çok alanda önde gelen üniversitelerinden biridir. kıymetini bir parçası iken bilenler o günlerin keyfini sürerken öğrenciliklerinde uzak, soğuk, ulaşımı zor gibi bahanelerle üniversiteye saydıranlar, zamanı geldiğinde çok özlerler.
canım hayalim ,şimdi okulum.
ufak detaylara gösterdiği incelikle resmen aşık oluyorum okuluma
zorla yazdığım, kazanmamak için dualar ettiğim ancak 2014 yüksek sadakat konseri ile kokusunu içime çektikten sonra vazgeçemediğim okulum. bu sene teknik olarak mezun oluyorum ama özlerim diye alttan dersler bıraktım.
canım bölümüme gelecekler sorularınızı alabilirim
(bkz:hacettepe üniversitesi kimya mühendisliği)
mezun olduktan sonra bir kere bile ugrayamadigim okulum.

sahi bir mezun karti vardi bizim ne oldu ona?
yüksek lisansımı yapmak istediğim üniversitedir. onun için çok yol tepip buralara geldim. diğer dönemi iple çekiyorum.
bir zamanlar öğrencisi olduğum üniversite. yemekhanesi ucuz ve iyidir. ulaşımı eskiden kötüydü, şimdi daha kötü oldu sanırım.
hayallerimi süslerken bir de baktım ki yıllar olmuş mezun olalı. içindeyken insan pek farkında olmuyor o okulda okumanın etkilerinin, fakat mezun olduğunda söylerken insanların bakışlarındaki değişimle çok güzel hissediyor okulunu.
  • /
  • 2
Güven Sözlük