hacettepe üniversitesi

seneye beytepe kampüsüne adımımı atacağım rüyalarımın okulu. iş imkanı dolayısıyla biraz hevesim kırıldı açıkçası ama nükleer mühendisliği çok istiyorum. bakalım, hayat bizi nerelere götürecek...
elektrik-elektronik mühendisliği bünyesinde lisans eğitimine hazırlık dahil 7 yılımı harcadığım üniversite. çok korkuyorum okulu bitirip kendisiyle yollarımı ayırmaktan.
beytepe kampüsü olması gereken en güzel yere yapılmış üniversitedir. şöyle ki ankara'nın köklü okullarından gazi üniversitesi ve ankara üniversitesi şehir içinde olmalarının dezavantajıyla mevcut kampüslerinde sıkışıp kalmışken hacettepe üniversitesi, devasa büyüklükteki beytepe kampüsü'nün vermiş olduğu rahatlıkla stadyumdan amfi tiyatroya, teknokentten yeni yurt ve fakülte binalarına kadar çok sayıda yapıyı bünyesine rahatlıkla katabilmiştir. öte yandan kalitesiyle ülkenin yalnızca tıp alanında değil eğitimden güzel sanatlara, mühendislikten mimarlığa kadar pek çok alanda önde gelen üniversitelerinden biridir. kıymetini bir parçası iken bilenler o günlerin keyfini sürerken öğrenciliklerinde uzak, soğuk, ulaşımı zor gibi bahanelerle üniversiteye saydıranlar, zamanı geldiğinde çok özlerler.
canım hayalim ,şimdi okulum.
ufak detaylara gösterdiği incelikle resmen aşık oluyorum okuluma
zorla yazdığım, kazanmamak için dualar ettiğim ancak 2014 yüksek sadakat konseri ile kokusunu içime çektikten sonra vazgeçemediğim okulum. bu sene teknik olarak mezun oluyorum ama özlerim diye alttan dersler bıraktım.
mezun olduktan sonra bir kere bile ugrayamadigim okulum.

sahi bir mezun karti vardi bizim ne oldu ona?
yüksek lisansımı yapmak istediğim üniversitedir. onun için çok yol tepip buralara geldim. diğer dönemi iple çekiyorum.
bir zamanlar öğrencisi olduğum üniversite. yemekhanesi ucuz ve iyidir. ulaşımı eskiden kötüydü, şimdi daha kötü oldu sanırım.
  • /
  • 2