hacettepe sözlük için öneriler

eksi sözlük'te şuan olduğu gibi anlamsız başlıklar açmaktan kaçınılmalıdır. ayrıca daha iyi bir arayüz oluşturulursa tadından yenmez.
trollerin, hiç zaman kaybetmeden uzaklaştırılması.
öncelikle şunu belirtmek isterim onlarca insan ekşi sözlük gibi olsun, ilk bilgi için buraya bakalım buradan öğrenelim gibi söylemleri var . burası yeni açıldı kendine özgü bi konsepti olmalı ekşiye özenilmemeli. ekşi sözlük, sözlük konseptinde öncü olarak bilinir hacettepe sözlükte kendine özgü olmalı.
saf bilgi içermemesi gereken sözlük. eğer ben sadece öğrenmek istesem, internet denen icatla bu isteğimi gerçekleştirebiliyorum. bazı yazar arkadaşlar, burada sadece bilgi olsun istiyorlar. yok canım daha neler. bir şey öğrenmek istediğinde ''dur bir hacettepe sözlük'e bakalım'' mı diyorsun güzel kardeşim? sonra ısrarla benim entrylerimi de eksiliyorsun, beni üzüyorsun. bunu yapma.
1. mesaj geldiğinde sağ üst köşedeki üç çizgiye tıklamadan bunu fark edemiyorsunuz. fark edip tıkladığınızda ise kim mesaj attı göremiyorsunuz. bütün mesajları tek tek açıp bakmanız gerekiyor.

2. sıradan * yazarlar çevrimiçi olan yazarları görebilse fena olmaz.

3. nick değiştirip düzenleyebilsek keşke.
profil fotoğrafını herkes mi ekleyemiyor yoksa benim gibi sıradan yazarlar için mi geçerli acaba? bir de ilk başlarda çevrimiçi yazarları görüyorken şu an o özellik kayboldu. anlayamadım. ve cidden sözlüğün akla gelen ilk anlamı gibi salt bilgi amaçlı entryler bir yandan iyi ama sıkıcı da aynı zamanda. amacım kötülemek asla değil zaten beğeniyorum sözlüğü sadece geliştirilebilir.
kendi alt kültürünü oluşturmalıdır.zira bunu başaramadığı sürece, türkiye'de oluşturulmuş her sözlük gibi ekşi sözlük'ün gölgesinden kurtulamayacaktır.
moderasyon başka sözlüklerdeki girdilerimi taşımayı ''kopya içerik'' olarak görüyor.
belki böyle bir şey olmasa her şey daha güzel olabilir.
aylık entry sayısı artmalı. 153 entry ile ay mı biter. sol frame akmaz olur öyle
entry girerken sözlük düzeltimine izin vermiyor uygulama. bunu düzeltmeniz lazım. tek tek seçmekten bıktım girdi yazarken.
uludağ ve inciye benzemesin de...

yeri geldiğinde bilgi yeri geldiğinde goygoy olmalı ama bu goygoyun da bir sınırı olmalı.

ayrıca önüne gelen yazar olarak kabul edilmemeli.
  • /
  • 3
Güven Sözlük