hacettepe otostop

beytepe'yi güzel kılan şeylerdendir.

ilk yılımda otostopçu almadan asla giriş çıkış yapmazdım kampüse. sonra bir süre toplu taşıma araçlarını kullandım ve bir gün otostop çekmeye niyetlendim. 45 dakika sonunda kimse durmaya tenezzül etmemişti. o gün epey sinirliydim lakin şimdi yine otostopçu almadan giriş çıkış yapmıyorum. sizlere de aynısını tavsiye ediyorum.
çok net söyleyebilirim ki beytepe için ölmüş bir uygulamadır. eğer ilik gibi bir hatun değilseniz, hele hele erkekseniz işiniz çok zor. belki yağmurda karda tipide halinize acıyıp durabilir bir kaç hoca o da belki...
sayısız defa kullandığım beytepe’yi özel ve güzel kılan şeydir. birbirini tanımayan insanları sadece hacettepe ismiyle güvenli bir şekilde tanıştıran ve sıcacık bir ortam sağlayan hocasından öğrencisine statü olmadan bir araya getiren gönüllü uygulama. umarım hala devam ediyodur.
not: kızlar benim de içinde bulunduğum fakir erkekleri yolda komayın alın aldırın boşta komayın:)
bir kaç kere arkadaşlarımla bindim ancak bir tanesi hâlâ aklımdan çıkmıyor. bir daha da denk gelmedik ona.

iki yıl önce bahar döneminin sonlarına doğru 4 kız otostop çektik. çeken arkadaş öne oturdu. özellikle onu oturttuk itiraf ediyorum. çünkü çocuğun o arkadaşımıza gözünün kaydığı çok belliydi ama kesinlikle ters hiç bir şey yapmadı. ayrıca gerçekten hızlı (kampüs içinde 120 basmıştı) ve inanılmaz kontrollü kullanıyordu. çok iyi f1 pilotu olurdu ondan.
sıhhiye kampüsünde okuyan bilmese de, beytepe kampüsünde okuyanların sıklıkla yaptığı eylemdir. kolay mı elli dakika otobüs beklemek.
yazin günesin altinda beytepe köprüsü üzerindeyken sauna etkisi yaratan eylem.
hacettepe de okumayıp ama yağmurda soğukta bekleyen öğrencilere içi acıyan araç sahipleri içinde bir çözüm bulunması gerekir. elinden gelse günde en az 10 kez ring yapabilecek kişiler tanıyorum (bkz:bir arkadaş ekolü)
çok ilginç anılar birikmesine vesile ulaşım şekli. akademisyeninden kaçakçısına kadar onlarca farklı insanla karşılaşmaya vesile olmaktadır.
eskiden bir sırası vardı bunun.
sonradan gelenler yanlışlıkla birinin önüne geçtiyse özür dilerdi ve duran arabaya binme sırasını bekleyenlere verirdi.
hala öyle mi bilmiyorum, ama beytepe'nin olmazsa omazıdır bence.
Güven Sözlük