görülmüş en saçma rüya

3-4 yıl önce israil filistini bombalamaya başladığı zamanlarda bizim halk bir ara coca cola şişelerini boşaltıp protesto ediyordu bende bundan etkilendim sanırım rüyamda envai çeşit silah, bomba alıp boş bir arazide dizilmiş binlerce coca cola şişesini tarıyoruz ve bombalıyoruz israili protesto ediyoruz. bilinç altı böyle işte.
uykuya daldığım anda rüya başladı. çok uzun bir sıra var, ne sırası olduğunu bilmiyorum. insanlar ofluyor pofluyor, sağa sola bakıyorlar sıra bekliyorlar. ne ola ki dedim geçtim sıraya. etraf da bembeyaz, samanyolu dizileri gibi. neyse yavaş yavaş sıram geliyor, ben de diyorum "lan ne sırası bekledim acaba" diye. sırası gelenin adı okunuyor ve o kişi sıradan ayrılıyor. en son sıra bana geldi adım okundu, önümde bir tabela var. tabelayı okudum:

uyanabilirsiniz.

okur okumaz uyandım. uyanmak için bütün gece sıra bekledim.
birkaç hafta önce gördüğüm rüya bunlardan bir tanesidir. rüyamda trabzon havalimanının üsten gören bir yerdeydim ama sırtım oraya dönük. birden bir ürperti hissediyorum ve aniden havalimanına dönüyorum. uçak iniş yapacakken burnu birden 90 dereceyle yere çakılıyor. gözlerime inanamıyorum tekrardan bakıyorum uçak tekrardan düşüyor ve bu böylece sürüp gidiyor. resmen buga girmiş gibi. düşüyor, gözümü açıp kapatıyorum tekrardan düşüyor. sonra bir ürpertiyle beraber uykuya dalıyorum.
sabah olunca hiç adetim olmamasına rağmen önce anneme sonra da gün içinde arkadaşıma anlatıyorum rüyayı, hayırdır inşallah diyerek kapatıyoruz olayı. akşamında arkadaşlarla toplanmışız oturuyoruz, gece yarısı civarında saat.
arkadaşlardan birisi televizyonu açın trabzon'da uçak düşmüş diyor.
açıyoruz hemen televizyonu önce habere sonra da uçağa bakıyoruz.
gördüğüm yerin tam simetrisinde duruyor uçak, burnu da aynı yerde.
arkadaş bana bakıyor ben arkadaşa, hayırdır inşallah diyerek kapatıyoruz olayı.
markete girip eriğin kilo yatını sorup çıkmak ve bölünmemiş tüm rüyanın sadece bundan ibaret olması.
gecenin üçünde ana yemekhanede ziyafet verildiğini görüp şahsıma tabak bulamadığım için gerisin geri yurduma dönmek.
dün gece aslıhan alkoçlar’a evlenme teklif ettim. düşünecekmiş. du bakalım bu gece cevap gelecek.
1-1.5 yıl önce gördüğüm bir rüyaya göre gordion otoparkında fideler yetiştirilmeye başlanmış. her köşe başında çeşitli cinslerde domates, biber, marullar yetiştiriliyormuş. 'insan zekası nelere çözüm buluyor. ne güneş var ne temiz hava... egzoz dumanıyla bayağı bayağı bostan kurmuş adamlar' diyorum. orada 'neyse uyanınca filancaya bu mümkün mü diye sorarım' diyen kendi sesime uyandım.
Güven Sözlük