fakir içkisi

sahte rakı, körlük garanti.
köpek öldüren (şarap)

biz üniversitedeyken litresi 3 lira civarındaydı
sudur. bu ülke de fakir içkisi mi kaldı. eskiden 2.5 liraya şarap olurdu. şimdi migros'un yolbaşı sepetinde didi var lan daha ne olsun.
amaca yönelik olarak değişik öneriler sunulabilir. efenim damağa mı hitap etmek istersin yoksa beyinciğe mi
en hesaplı olanı kendi içkisini kendisinin imal etmesidir. şarap ev imali içkiler içerisinde üretimi en basit olan alkollü içkidir. şarap üretimi içn fermantasyon bilgisi yeterlidir. ev rakısı ya da damıtma gerektiren diğer alkollü bir içki imal edecekseniz, fermantasyon bilgisine ek olarak, alkol ölçme,damıtma saklama gibi daha kombine bilgilere ihtiyacınız olacaktır.
cepte olan düşük miktardaki parayla alınabilecek alkollü içeçeği ifade eder.
skoll bira, marmara bira, köpek öldüren tabir edilen şaraplar.
eskilerde olsak tekel birası, tekel votkası da buna verilebilecek bir örnektir.
pet şişede satılan skol biradır. plastik bardakta içilmelidir. hatta fakirin cebinde biraz para artmışsa yanına çekirdek de alınmalıdır.
marketten alıp evde içmek, mekana gidip şişe açtırmaktan yarı yarıya daha ucuz. tekel büfede 7 liralık tuborg goldu mekanlarda 15-20 liraya açıyorlar. o yüzden derim ki evde için, mümkünse içmeyin tabi o daha iyi bir seçenek..
köy kahvelerinin vazgeçilmezi (bkz:oralet)
kıbrıstan alınan içkidir.
(bkz:şarap) hem fiyatı ile hem de performansı ile fakir içkisidir. fakiriçkisi deyip geçmemek de gerekir elbette, zira hiçbir alkolün vermediği etkiyi verip fevkalâdenin de fevkînde bir sarhoşluk verir. bu sarhoşluk kendinizi kaybetmenize yol açmaz.
evde yapılan biradır. (bkz: butik bira)
şişesi 2 liraya mal oluyor. lezzeti de aynı.
alkol anlamında ele almaz isek hoşaf olabilir.
(bkz: ispirto). bunu içip ölen var ciddi ciddi.
  • /
  • 2
Güven Sözlük