evlenirsek ailenle yaşayamam diyen kız

kesinlikle hak verdiğim kızdır. kocası akşam eve gelince baş başa kalmak isteyecektir. yemeği yedikten sonra kocasıyla birlikte film izlemek isteyecektir. peki sen ailenle birlikte yaşarsan eşinle tüm bunları yapabilir misin? yapamazsın. kız haklı olarak birlikte yaşamak istemeyecektir. lütfen kızları bu konuda zorlamayın. her gün kaynana dırdırı çekmek zorunda değiller. hiçbir kız yapacağı yemeğe bile karışan kaynanalarla yaşamak istemez.
hakkı olan kadındır.
üzerinde bulunduğumuz topraklarda yapılan evlilikler halihazırda iki kişi arasında değil aileler hatta akrabalar arasında gerçekleştiğinden bir de kadın/erkeğin ailesiyle birlikte yaşamak, işleri iyice içinden çıkılmaz hale getirecektir.
birbirinizi sevmişsiniz, aşık olmuşsunuz ve çok ciddi bir karar alıp evlenmişsiniz. e artık hayatlarınız zaten bir olmuş bunu ne diye çoğaltıyorsunuz ki?
ikiniz mutlu mesut yaşayın, izinlerinizde, bayramda seyranda büyükleri ziyaret de ettiniz mi tamam işte.
hiç aileyle yaşama işini karıştırmayın.
kendi ayaklarınız üzerinde durun lan.
birbirinize de saygı duyun.
dikkatinizi çekerim yaşamam demiyor, yaşayamam diyor. haklıdır.
adam olun aile birliğinizde 3. kişilerin müdahalesine izin verecek- kolaylaştıracak hiçbir karar almayın. ayrı oturun. ayrı yiyin için. ziyarete gidin. yeter.
eskilerin lafı ile; dağ dağın üstüne olur, ev evin üstüne olmaz. çok zor çok. arkadaşım kendi evini yaptırırken kaynana ve kayınbaba yanında kaldı, fatura biraz yüksek gelse herkes hemen dönüp ona bakıyormus. düşünsenize evde peynir hesabı yapılıyor daha dün aldım kim yedi diye. kimse yaşamak istemez bence .
haklıdır ama bir süre yaşamak mecburi ise yapılabilir. malum evlenmek o kadar kolay bir iş değil.
Güven Sözlük