ekşi sözlük

icinde halen nitelikli kisilerin yazmaya devam ettigi, merak edilen bir konuyla ilgili cogunlukla bilgiye erisilebilen ve genel bir cerceve sunan kutsal bilgi kaynagi.
2 tane kullancısı efsanedir.
1 - immanuel tolstoyevski
2 - femme noir
hacettepe sözlükle tanışmama vesile olan site
an itibariyle yayın hayatımı bitirmiş olduğum sitedir. ekşi de "ekşi sözlüğün çaylakları umursamıyor olması" adlı başlığa yazmış olduğum ilgili entry'i de burada paylaşacağım.

"ekşi sözlüğün çaylakları umursamıyor olması

artık kanaatim bu yönde. yaklaşık 2 yıldır çaylağım. yalnızca ben de değil o kadar insan var ki 4-5 yıldır çaylak olup muğlakta kalan. diğer insanları bilmem ama ben harbiden bıktım. 14-13 bin bandında dolanmaktan ya da hala bu sırada beklemekten. hayır biraz kaliteli bir yazar kitlesi vardı ben kayıt olurken, artık o da yok. ota boka "amuğa goyyim" yazan adamlar bile yazar. bizde hala tanım gireceğiz yok şunu yaparsak öne alınırız diye didinelim. madem böyle insanlar yazar oluyor ne gerek var bizim çaylak olmamıza. bunca geçen sürede neler yapılabilir diye düşünüyorum, yapılacak bir sürü şey var. o kadar sürede bu kadar kişinin incelenemiyor oluşuna hala anlam veremiyorum. iki kişi baksa günlük ellişer kişi onaylayıp onaylamasa günlük yüz kişi yapar, yılda 365.000 kişi yapar, kaldı ki o kadar çaylakta yok zaten. bir kişi yapmış olsa 182.500 kişi yapar. on entry okuyup onay vermek çokta zor olmasa gerek. ekşi sözlük, yaptığı, izlediği politikalar dolayısı ve hala onaylanmamış, onay bekleyen (yanlış anlaşılmasın onay vermesinler ona da eyvallah) benim için şu andan itibaren bitmiştir. benim için bitmiş olması pek bir şey ifade etmiyor büyük ihtimalle. sadece bırakırken şu entry'i de girmek istedim. diğer çaylaklarında ne kadar başı boş bırakılmış bir mecrada didindiğini bilmelerini istedim. hadi eyvallah.edit1: ayrıca eklemek istediğim bir de, ekşi sözlükte eski ortamın gerçekten kaybolma durumu da var. eski ekşi sözlük yok artık. yerine inci - uludağ vari bir sözlük söz konusu. günlük 20 tane seksli başlık, kız düşer mi umudu. bilmem ne bilmem ne.

21.01.2018 19:17 ~ 19:22 insan olmasak nolur"
türkiye'de sosyal medya dendiğinde akla ilk gelenlerden olmasına rağmen son dönemde ciddi anlamda kan kaybettiğini söyleyebilirim. bu durumda hem tarihsel zaman algısının etkisiyle artık eski popülerliğini yitirmeye başlaması hem de ünlü ve ünlümsü bazı insanları karşılarına almaları var. üstelik artık iddia ettikleri gibi kutsal bilgi kaynağı da değiller ve toplumun bir çok kesiminde acımasızca eleştiriliyorlar. genel anlamda entrylerin çoğu, başlıkla ilgili hiçbir bilgi içermeyen çöp. troller her başlıkta amaçsızca yazıyor. dahası ekşi sözlüğü uzun zamandır takip edenler, yazar kalite ve profilinin çok ciddi anlamda düştüğünü ve bu durumu engellemek adına pek bir adım atılmadığını da fark etmişlerdir. bu tarz sosyal mecralarda içerik doğrudan yazarlar tarafından sunulduğuna göre ekşi sözlük için bunun ölümcül olduğunu söylemek yanlış olmaz sanırım. pek tabi ki artık devri bitti, yok olacak vs. demiyorum ama azalarak bitmesi benim için bundan sonra sürpriz olmaz.
herhangi bir konuyla ilgili farklı tanımlar alabileceğiniz bir yer.film,kitap,okul,bölüm,renk,şehir,site vs vs.
çoğu zaman kişinin merakını giderir hatta ve hatta aradığınız şeyden nefret ederek sağ üstteki çarpı butonuna basarsınız.
hala hayal gücü ve kalemi birçok roman yazarından daha kuvvetli yazarlar barındıran site.

büyüğünce bende çaylaklıktan çıkacağım.
çaylaklıktan 1-2 yılda çıkanı tebrik ediyorum . benimki neydi öyle ya 4 yıl sürdü. eski kalitesinin kalmadığı görüşüne katılyorum. hafta içi siyaset , cuma- cumartesi akşamları ağırlıklı olarak seks, pazar günü iş- güç ve tatile çıkamadığında öğretmenler üzerine sık sık başlık açılır. yıllarca sessiz sessiz okuyup sonradan kaydoldum. onların çaylaklar ile ilgili doğru bir algoritmasi yoksa da benim açılacak olan başlıklar ile ilgili %100 tutan bir algoritmam vardır. evi, işi, gücü ,düzenli bir tatili olanları sevmezler, hele ki sağ görüşlü iseniz yaşatmazlar. geçenlerde 19. yılını doldurdu. eksileri ile yoluna devam etse de öncü olduğu gerçeğini hiçbir şey değiştiremez.
senelerce çaylak olarak bekleten, torpilli isen anında yazar yapan sözlük
  • /
  • 3
Güven Sözlük