dünya sağlık örgütü

1948 tarihinde kurulan, dünyadaki tüm insanlığın ve yaşayan canlıların sağlıksal sorunlarını araştırmayı ve çözüm yollarını bulmayı hedef olarak benimsemiş uluslararası kurum.
(world health organization – who), birleşmiş milletlerin 1945 yılında kurulan, isviçre merkezli uluslararası sağlık örgütüdür. diye biliyordum
danışma kuurulunda baxter, novartis, gsk ve sannofi pasteur gibi dünyanın en büyük aşı üreticisi ilaç şirketlerinin yöneticileri yer alan örgüt.

ilaç şirketleri tarafından dünya'da suni hastalıklar yaratılır.
who bir basın açıklaması yaparak panik havası yaratır
ilaç şirketleri hastalıkla ilgili aşı geliştirdiğini duyurur
who tüm dünya'ya seslenerek en kısa sürede aşılama işleminin gerçekleşmesini ister.
aşı piyasaya yeni çıktığı için ve herhangi bir muadili olmadığından fahiş fiyatlarla devletlere satılır
piyasaya çıkan bu yeni aşılar, medyanın pompaladığı panik havasının da desteğiyle milyonlarca insana enjekte edilir. bu aşıların yan etkileri konusunda herhangi bir yayın yapılmaz. (örn: normal grip mikrobu domuz gribi mikrobundan 7-10 kat daha öldürücüdür ama oluşturulan algı bunun tam tersidir)

2005’te kuş gribi’nden dolayı amerika’da 1,9 milyon kişinin hayatını kaybedebileceği ve 9,9 milyon kişinin de hastanelik olacağını yçnünde açıklamalar yapıldı. bu panik ve salgınla savaşmak için dönemin bush hükümeti kongre'den ekstra 7,2 milyar dolar bütçe talep etti. who'nun tahminleri tutmadı ama roche ilaç firmasının kuş gribi için geliştirdiği “tamiflu” ilacı roche ilaç şirketi’nin büyümesini % 4 arttırmasına imkan sağladı.

kuş gribi zamanlarını anımsayın.
who’nun başı olan birleşmiş milletler sistem koordinatörü david narbarro, 2005 yılında kuş gribi’nden (avian gribi, a/h5n1) 5 milyon ile 150 milyon arası kişinin öleceğini açıklamıştı. kuş gribinden bütün dünyada 2003 yılında 3 kişi, 2004’te 32 kişi ve 2005’te ise 39 kişi hayatını kaybetmişti.
dr. joseph mercola, 2006 yılında ‘büyük kuş gribi sahtekarlığı’ diye kitap yazıp dönen oyunları açıklamıştı.

bir örgüt küreselse; sağlık, pandaları koruma, afetzedelere yardım, yeşili koruyalım isimleriyle arz-ı endam edip bağışçılarla fonlanıyorsa ve genelinin merkezi amerika'daysa, o örgütün ya ilaç şirketleriyle, ya silah şirketleriyle gizli ortaklık içindedir ve muhakkak danışma kurullarında bu örgütlerden temsilciler vardır.

ırak savaşı'nda bölgeye ilk giden sağlık örgütlerinin, çadırlarda ölen kişilerin organlarını nakil olması için zenginlere nasıl sattığının haberleri internette mevcut.
merkezi isviçre'nin cenevre kentindedir.
bu örgütün 'bir uzman hekimin görebileceği günlük hasta sayısı' tavsiyesine göre, herhangi uzman doktor, mesela bir dahiliye ya da kulak burun boğaz uzmanı, günde 6-9 adet hasta muayene edebilir.
kurucuları arasında türkiye de bulunmaktadır.
Güven Sözlük