donald trump

abd’li milyarder ve amerika birleşik devletleri'nin 45. devlet başkanı.
10 numara manyak , a.b.d tarihinin muhtemelen en dengesiz baskani , dunya ' nin bu heriften cekecegi var.
kendisini şımarık bir çocuğa benzetmekteyim.
amerika medyasının hiç sevmediği başkan.
seçimi mike pence ile beraber kazanan mevcut abd başkanı. zengindir bayağı.
yıllardır ortadoğu halkları kıllı bıyıklı, en fazla kabile şefi olabilecek donanıma sahip erkeklerin testesteron gel gitlerinin keyfine göre yönetilir. halklarımız bu zulúm altında yoksulluktan inim inim inlese de, bu histeri kaplı iğrenç yönetimler altında kendilerini güvende hisederler.

batı medeniyetinin bizden en büyük farkı siyasette bu kirliliğe dayanan erki ortadan kaldırmalarıydı. bundan yüz yıl önce evrensel bir anayasa yapıp (anayasalar bir toplum sözleşmesi olarak nitelense de, özü itibatariyle devletle toplum sözleşmeleridir. devrimden sonra bu burjuva anlayış yok edilecek olsa da, şimdilik ortadoğu feodalizminden ileridir) virgülüne dokunmamışlardır. devlet, toplum ve erkinin uzlaşısı halinde yönetilir.

bu titrine abd başkanı denen sarı çiyan 100 yıllık demokrasi medeniyetini menfî surette ters yüz etmekte. bu çıyanın, başkan olmadan önce seks yaptığı kadınları anlattığı bir tapesi düşmüştü medyaya. günlük hayatta bu kadar iğrençleşen bir arkadaşımı evimin eşiğinden sokmam ben. abd halkı başına tac etti. başlarına gelecek herşey de müstehaktır.
youtube'da konuşmalarından alınan kelimelerle oynayarak, auto tune eklenerek baya başarılı şarkı coverları yapılmakta olan abd başkanı.
amerika lideri olduğu kadar cnn medyasının da baş hasımıdır. cnn'e olan tavrı her ne kadar negatif olsa da bu medyaya istemeden prim kazandırıyor. cnn de bu durumu iyi yönetiyor. reklam reklamdır.
Güven Sözlük