diyanet

şii devleti iran, sunni vatandaşlarını, türkiye'li müslüman vatandaşlardan dörtte bir daha az paraya hac ibadetlerini yapmalarını sağlamaktadır. isminde ''din, diyanet'' geçen bir kurum hiç kendi dininden insanlara böyle büyük bir kazzık atabilir mi yahuu? insan gerçekten hayret ediyor.

islam dininde eğer borcun varsa sana hac ibadeti farz değildir. islam dini aynı zamanda toplumcu bir dindir. bu mantıkla devletinin borcu senin de borcun sayılır. kuran-ı kerimde, doğunun da batının da allahın ayetleri olduğu söylenir. mekke'nin bilmem ne mahallesindeki, üzeri kara örtüyle kaplı yer değildir ki sadece allahın evi. hani bu din biçimsel değildi ve hani kisvelere yer yoktu? o halde bu sene bütün hacılar, suudileri zengin ederek cenette edecekleri yerden feragat ederek dolarları devlete bağışlasınlar. yani dış borcumuzu hep acem oğlu, ne idüğü belirsiz reza'mı kapatacak? bir sene de hacılarımız kapatsın.

yemen'de 30 çocuğun, suudi devleti tarafından katledilmesindeki , ülkesinin rolünü ifşaa eden jim carrey'in paylaşımı çok önemlidir. bir an olsun din mastırbasyonu yapmaktan vazgeçip, jim carrey kadar gavur olmayı deneseler belki de dünya çok daha güzel bir yer olacak.
Güven Sözlük