barış özcan

oldukça bilgilendirici ve kaliteli video içerikleri üreten bir youtuber.
youtube çöplüğü içerisinde en çok entelektüel içeriğe sahip kanallardan biridir.
ekşi sözlükte yazılan entrylerle ilgili açıklama yaptıktan sonra saç ve sakal bırakması bir çok hayranını üzmüş sanirim ama sağolsun barış bey algılara kapılarak "eksidekiler çok zeki çocuklar" diyerek saçı sakalı bırakmış gibime geliyor.
türkiye'nin açık ara en iyi youtuberı
kendi deyimiyle bir storyteller.
etkileyici bir diksiyona sahip youtuber, hikaye anlatıcısı. kendisinin videoları baya faydalı. bitcoin hakkında, elon musk hakkında güzel anlatımlarda bulunduğu videoları mevcut. en çok hoşuma giden de youtube'ın dibi hareketi altında az takipçisi olan kanalları bize ulaştırması. çok faydaları içeriklere ulaşılmak isteniyorsa, takip edilmesi gereken bir adamdır efendim.
yine kibirli insanların (özellikle ekşidekiler) hiçbir yaptığı işe dikkatini verip okumadan, araştırmadan, tipine bakıp "çomar, fetöcü, 5 vakit namaz kılan" olarak kınadığı pek sevdiğim türk youtuber.
türkiye'de işini en iyi yapan youtuberlerden biridir, başarılı bir şirket bünyesinde çalışan tasarımcıdır. aynı zamanda müthiş bir eş ve babadır da.
özellikle geçen aylarda yaptığı "korkuluk" isimli film projesi başarılı bir kısa psikotik/gerilim filmidir. türkiye'de kimsenin bu kalitede bir iş yapmadığı da ortada.

sadece korkuluk isimli kısa filmiyle bile; kameraya kafa atıp yarım saat oyun oynayan, googledan 5 dakikalığına araştırdığı bir bilgi ile yarım saatte bilgi(!) videosu hazırlayan, birbirine diss(?) atıp çelınç yapan, birbirine küfredip hakaret eden kısacası türkiye'de kendini youtuber zanneden kalburaltı elemanların fersah fersah önündedir.

bu adamı ve youtube kanalını, yaptığı işi, sırf tipi ve özel hayatı ile eleştirmek kibrin kendini beğenmişliğin ve çomarlığın son halkasıdır.
annesinin karnında biraz daha beklese tamamen mandibula olarak doğacak adamdır. severek izliyoruz.
cv si gerçekten çok iyidir. youtube kısmını da sadece biz izleyicilere ulaşmak için bir araç olarak kullanır. güzel içerikleri vardır, 50000 abonesi olduğu sıralarda keşfetmiştim ve halen aynı şekilde ve tarzda video çekebilmektedir. çizgisini hiç bozmamıştır.
insanlara hitap yeteneğini gerçekten çok muazzam bulduğum, attığı videosunu büyük bir merakla izlediğim youtuber.
mayıs 2015'ten bu yana youtube platformuna her pazar düzenli olarak video yükleyen, kendi tabiri ile bir hikaye anlatıcısı.
bir youtuber. ürettiği içerik bana hitap etmiyor, kendisini itici buluyorum. fakat oğlu ve eşi ile çektiği videoyu çok beğenmiştim. iyi bir baba olduğuna eminim.
baz aldığı konuları videosundan 4-5 gün önce dergilerden okuduğum daha sonrasında halk dilindeki karşılığı olan sadeleşmiş videosunu izlediğim kaliteli saydığım bi (bkz:youtuber)
teke tek kalmayınca iş yaparken arkaplanda açık tuttuğum güzide youtuber.
bilgi içerikli videolar çeken youtuber.
her ne kadar düzgün içerik üretse de bir türlü samimi bulamadığım insan.
oğlu çok şeker olan ve şimdiden oğluna kitap sevgisi kazandırmak için 1000 kitap projesi yapmasıyla takdirimi kazanan youtuber. ayrıca kendisinin ve eşinin ebeveynlik anlayışının çok örtüştüğünü ve çocukları üzerinde görüş ayrılığı yaşamadan, ortak karar verebildikleri çok belli. iyi bir aile yapısı var bence. youtube içerikleri de ciddi anlamda emek ürünü.
kesinlikle overrated ya da türkçesiyle abartılmış olduğunu düşünmediğim, youtube videolarında seçtiği konulara olan hakimiyeti ile bravo dedirten, en uzun videolarını bile sıkılmadan, bunalmadan izlediğim kişidir kendileri. özellikle elon musk ve bitcoin konulu videolarını çok beğenmiştim. belirli bir sistem ve senaryo dahilinde, giriş, gelişme ve sonuç olarak kayda aldığı videoları hem içerik hem de sunum bakımından kesinlikle standartların üzerinde. bir milyona yakın abone ile son dönemde hatırı sayılır izlenme rakamlarına ulaştığını da not düşelim.
youtube mecrasında ülke ortalamasının çok üzerinde içerik üreten hikaye anlatıcısı.
bilim, sanat ve teknoloji ile ilgilenir, ilgilendirir.
  • /
  • 2
Güven Sözlük