ayrılık acısı

şu anda ev arkadaşımın fikret kızılok gönül şarkısıyla klipsel davranışlar sergilemesine neden olan, dünyanın en bok duygusu.
nefes darlığı ile başlar her şey. sonrasında tüm vücut giderek güçlenen bir sızı ile sarılır, derken titreme atakları. yaşamak o kadar anlamsızdır ki; kim olduğun, yaşama amacın, hepsinden önemlisi de niye bu durumda olduğun anlamsızdır. elinde var olan tek şey sadece acıdır.
tam bu noktada yol ikiye ayrılır. ya acıyı hissettikçe nefesin daralır ve en başa geri dönersin ya da acının farkına varıp ağlama evresine geçersin.
ağlamak iyidir, hala yaşadığını gösterir. kendini bulduğuna göre, baştaki süreç yavaş da olsa ters yönde ilerlemeye başlar. ve tebrikler tekrar aramızdasın. aklına geldikçe yüzünde tebessüm oluşturan yeni anılarınla birlikte.

unutmadan; hangi yola girilirse girilsin o yıl kış hiç olmadığı kadar soğuk geçecektir.
abartılmadığı takdirde deneyimlenmesinde sorun olmayan acıdır.
bireye en çok tecrübe ve olgunluk kazandıran durum.
hiç ayrılık acısı tatmamış insan biraz eksik sanki be?
bir ustteki entry i goruyor ve arttiriyorum , hic ayrilik acisi cekmeyen insan yarimdir , olmamistir.
bu ayın başında en yoğun halini yaşadığım acıdır. ancak dibi görmeden bu acıyı dindiremiyor insan. bu acı yaşanmadan o ayrılık ve yaşananlar atlatılamıyor. bu kaçınılmaz acının tek güzel yanı budur. ayrıca bu acının kolay atlatılmasını sağlayan yegane şey arkadaşlardır, arkadaş ortamıdır. bendeki gibi sizin kafanızı dağıtacak arkadaş ortamınız o dönem yoksa ve genelde yalnız vakit geçirdiğiniz bir döneme denk geldiyse atlatması çok zor oluyor. insan gerçek dostlarını anlıyor.
kişiden kişiye süresi ve yaşanma şekli değişse de insanoğlunun genlerinde yatan unutma yetisi sayesinde atlatılacak bir olaydır.

yaşanan ilişkide geçen süreç, duygu alışverişi, bağlılık, alışkanlık gibi etkenler bu acıyı ya artırır ya da azaltır ki bazen bu acıyı yaşamadığınız bile olur.

çok sevdiğiniz bir yerden ayrılmak suretiyle yaşayacağınız acı ise o yerden uzaklaştıkça azalır. duygusal ilişkilerde aynı şeyi söylemiyoruz malesef ama yine de bir deneyin.

belki tutar.

ha bir de, çok da şey yapmayın lan hepsi geçiyor.
slow şarkıların yarısından fazlasına konu olacak kadar dramatik sonlardır.
yaşanmışsa ders alınmalıdır
bir süre sonra alışılan his. zamanla geçtiği konusu tarafımda onaylanmıştır.
kendi yarattigimiz suni acidir. ınsana terk edilmek koyar. ege once davranip sen terkettiysen aci maci duymazsin. en kotu ihtimalle bir haftada gecer yine etrafi kesmeye baslarsin.
insanı zayıflatıyormış.
iğneden ipliğe dönme sebeplerinden biridir.
ic yakan, kalbe agirlik olandir.
insanı sesiz kalmaya zorlayan acı, bağırmaya zorlayan acıdan çok daha ağırdır.
Güven Sözlük