ankaragücü

gençlerbirliği ile birlikte ankara'nın yıkılmaz kalelerinden bir tanesi.
taraftar grubunun adı gecekondu olan spor kulübüdür. bu nedenle ankaralılar çeşitli semtlerde duvarlarda gecekondu yazılarına şahit olmaktadır.
taraftar grubu "gecekondu" olan güzide kulübümüz. eğer aile ile maça gitmek istiyorsanız uzak durulması gerekir. ancak çok bunaldım stresliyim derseniz bir dal gecekondu almanız tavsiye edilir. itinayla mevzulara girilir.

edit:imla
ilk deplasmanım. koca çınar en güzel yerlerde görmek dileğiyle.

not:mersin idman yurdu
son dönemdeki başarılı performansından dolayı yavaş yavaş içimdeki ankaralıyı uyandıran takım. çok karizmatik takımsın ankaragücü.
süperligde bulunan ve maclarini 1000 kisi* civari seyirciye oynayan siyasi destekli yapay kulüplerin yerini almasi gereken köklü baskent kulübü.

bir de muhtemelen türkiye'de taraftarlarinin sosyo-ekonomik dagilimi en homojen kulüp kendileridir.
ankaragücü sahasında büyük takımları ağırlayacagi zaman maçtan önce fb, gs, bjk taraftarları konvoy yapardı, maçtan sonra ankaragücü :)) sahasında kolay kolay maç vermezdi taraftarının angaragücü idi. gençlerbirliğinin taraftarları ilber ortaylı gibi adamlar , ankaragücünün taraftarları ise şevkat yerimdar gibi adamlardı. süper ligten hiç haberim yok umarım oradadır. küme düşüp düşmediğinden bihaber yaşıyorum..
edit: süper lige hoşgeldin aslan parçası :)
taraftarı ile sevilen ya da nefret edilen spor kulübü.
taraftarını stad içerisinde çok sever ve takdir ederken stad dışında nefret ederim. dolayısıyla kulübü de sevdiğim söylenemez.
Güven Sözlük