ankara

yazmaya nerden başlasam bilemedim :( üniversite tercihlerinde ilk üç sıra ankara idi. aklımda hep burası vardı.kazandim tam altı yıl yaşadım. hayatımda hiç pişman olmadım ankara'da okumaktan. iş hayatımın 1.5 yılı istanbul'da geçti ben istanbul ve ankara'yı kıyaslayacak tek madde bulamıyorum. bence ankara; insanları, sosyal aktiviteleri ve okulları açısından istanbul'a nal toplatir. çok seviyorum ankara'yı benim için ikinci memleketim değil anayurdum. kardeş ben ısınamayan biriyim kar- ayaz benim korkulu rüyam . o kadar soğuk olmasa asla başka bir yerde yaşamak istemezdim. ah ankara ah
bu sene adam gibi kış olmadı. hastalığımızı bir türlü geçiremedik. herkes grip,herkes kırgın. buz gibi ayazda sevdik seni. ılıman iklime geçiş senin şanına yakışır mı ? lütfen tekrar o göt donduran soğuk ve uzun gecelerine dön. mart ayında bir sürpriz yap.
üniversite hayatimin ilk iki senesi "bu nasil sehir ya? deniz yok!" diye gömerken, son yillarimda insanlara kendimi "ankarali sayilirim ya" diye tanittiran mükemmel sehir.**
ankara, ahmed arif'in şiirlerine konu olan karanfil sokaktır. ankara, kızılaydan yürüyüp huzurla oturduğun tunalı hilmi parkıdır. dost kitabevinin önünde buluşmaktır ankara.
avm işgaline uğramıştır canım ankara. eski kent havası kalmamıştır. seğmenler parkına gitmek, piknik yapmak, kızılay'dan sihhiye'ye yürümek vb. yapılmıyor artık. cart avmde yemek yeniyor, başka bir curt avmde film izleniyor. yazık..!
okadar planlı bir şehir planı olmasına rağmen * trafik sorunu olan başkent.
sinemaya gidilir. yemege cikilir. okula gidilir. yollarda cukurlara dusulup kufredilir. haftada 2 gece disari cikarsan ne biliym iki ayda falan gidecek baska mekan kalmaz. tunalida sevgilinle el ele gezme ihtimali vardir.
yıllardır yaşadığım şehir. üniversite için gelmiş olmama karşın artık ankaralıyım diyebileceğim kadar kaldığımı düşündüren, havası kirli, seller götüren kent.
seviyorum. memneketime uzak olmayan, insanları diğer büyük şehirlere göre daha anlayışı olan, karşıma her defasında bir şeyler çıkarmaktan bıkmayan şehir. cânım şehir.
  • /
  • 4