ankara'da kahvaltı yapılacak mekan rehberi

kahvaltı yapmak için gideceğim mekanda ya çok farklı, başarılı bir tat ararım ya da yeri öyle bir yerde olmalı ki doğa ile iç içe olabilmeliyim diye düşünen biri olarak öneride bulunayım.

mıhlaması ile meşhur, gölbaşı konya istikatmeti çıkışı, shell benzinliğin içinde minik bir yer, adı hamlakit. kalabalık gitmeyin derim, 2-3 kişi ideal, cidden çok küçük. gerçi hemen benzinliğin berisinde bir yer almışlardı sanırım ama o küçük yerde kahvaltı yapmak daha keyifli. ayrıca sahibi de hoş sohbet biri.

kuymağı ile meşhur, çubuk yolu üzerinde havalimanını sağınızda bırakarak çubuk'a doğru 7-8 km ilerleyince sol tarafta kalıyor. mekan olarak çok ferah, kışın gitmediğim için hep bahçede kahvaltımı yaptım. ahşap bir binası var.
buranın da sahibi ilgili ve güleryüzlü. mekanın ismi yayla karadeniz.

iki mekan da fiyat ve sunulan hizmete kıyasla uygun, çok pahalı ya da çok ucuz diyeceğinizi sanmıyorum. (bu iki mekana da en son yaklaşık 1 yıl önce gittiğimi de belirtmeliyim.)
kahvaltı mekanı olmasa da

(bkz:ardıç kitabevi)
bir kac yildir ankara'ya gelemedigim icin emin olmamakla birlikte, bahceli 7'de starbukcs'in karsisindaki sokakta bulunan la vita bella ögrencilik yillarimda kosa kosa kahvalti yapmaya gittigim bir mekandi.

hele o cift kisilik kahvalti yok mu ah :(