adolf hitler

20 nisan 1889 yılında avusturya'da doğmuş, faşizmin tanrısı olarak bilinen diktatör.

memur bir babanın çocuğu olarak dünyaya gelen hitler, bir ressam olmak istiyordu. başarısız geçen eğitim hayatı sonrası viyana güzel sanatlar okuluna defalarca başvurdu ancak kazanamadı. aradan biraz zaman geçtikten sonra 1. dünya savaşı patladı ve adolf bu savaşta almanya adına gönüllü olarak askere katıldı. zayıf bedeni pek elvermese de girmeyi başara adolf burada on başı rütbesine kadar yükseldi. savaş esnasında hardal gazından etkilendiği ve geçici körlük yaşadığı dönemde savaş bitti ve almanlar yenildi. ağır bir antlaşma olan versay antlaşmasını imzalandığını duyan adolf, her ortamda bunun ihanet olduğunu, alman ırkına bu ihaneti yapanların bedelini ödemesi gerektiğini, halkın bu şartlarda değil özgür olması gerektiğini çünkü, almanların üstün olduğu gibi fikirlerini insanlar ile paylaştıkça ünlenen ve hatiplik becerisini ölesiye kullanan adolf, arkadaşları ile alman işçi partisini kurdu. ilerleyen zamanlarda birahane darbesi ile yönetimi ele geçirmeyi başaramayan adolf tutuklandı ve mahkeme karşısına çıkarıldı. bu yargılamada tarihi bir olay gerçekleşti. idamı beklenirken, o, yaptığı efsane konuşma ile hakimi bile etkiledi ve küçük bir göstermelik bir ceza aldı. bu cezasını çektiği sırada kavgam adlı kitabı yazdırdı. hapisten çıkmasıyla bir kahraman gibi karşılanan adolf'un ünü giderek artmış oldu. 1930 da seçimleri kazandı 1932 de alman şansölyesi oldu. ohal ilan ederk tüm yetkileri kendi topladı. orduya, teknolojiye ve birçok alana yatırımlar yaparak ülkenin gücünü gizli gizli katladı. bunları yapması versaya göre yasaktı. ancak büyük bir kriz geçiren avrupa devletleri bu duruma ses çıkarma gücü ve cesaretine sahip değillerdi.en sonunda beklenen oldu ve hitler büyük savaşı başlattı. büyük bir üstünlükle götürdüğü savaşta kibri yüzünden attığı yanlış adımlar kendisini sona götürdü ve 30 nisan 1945 de berlin'in işgal edildiği sırada intihar etti.
savaşın son zamanlarında genarallerini dinlemeyerek orduyu kendisi yönetmeye çalışması en büyük hatalarındandır.
sinema sektörüne çok ciddi katkılar veren şahsiyetsiz adam. şimdi ben burada neyi eleştirdim bu da bilinmez. kendisi katildir ve yaptıkları hiçbir şekilde kabul edilemez.
baskısı altında gelişmiş olan alman mühendisliği, genetik alanında yapılan çalışmalar, uzay bilimi ve uzaylılar adına oluşmuş kültler sayesinde sempati duyduğum avusturya doğumlu diktatör asker.
günümüz konvansiyonel silahlarının birçoğunun temellerini attıran bi bakıma inovatif sayılabilecek bi insan gibi gelir bana. insanlar üzerinde yaptırdığı deneyler sayesinde günümüz genetiği, psikolojisi hatta nöropsikolojisinin başlatıcısı olarak bazı kitlelerce kabul görür.
uzaylılarla kominikasyon halinde olduğunu ileri süren bir çok amerikan küpürüne netten ulaşabilirsin. jet motorlarını me 262lerden evvel haunebu serisi disk şekilli uçan araçlarda kullanması sonucu bu efsanelerin ortaya atıldığı düşünülmektedir. ama bana daha ilginç gelen abi; hollow earth den geçer mi
nasyonal sosyalizmin kurucusu, birinci dünya savaşında toprak ve onur kaybı yaşayan alman toplumunun bu duygularını suistimal ederek, alman ekonomisi ve sosyo kültürel yapısına etki eden, alman asıllı olmayan tüm kesimlere dönük imhayı hedefleyen uygulamaları hayata geçiren kişi.
almanya'da ki bütün yetkileri kendine bağlayarak büyük yenilgiler almış diktatör. tekniken güçlü fakat sayıca üstün olan sovyetlerle ölüm kalım savaşını ülkesine kaybettirerek berline kadar çekildiğinde halktan kendisini ölümüne savunmasını istemiştir.
tüm zamanların en iyi hatiplerinden. 1.dünya savaşı sırasında yaralanır. 2.dünya savaşı sırasında albaylardan biri ihanet eder ve odasına el bombası atar. herkes ölür, hitler hariç. bilinenin aksine savaş meraklısı değildir aksine kapitalist ve bolşevik sistemleri ülkesinden uzak tutmak için mücadele eder. savaşın bu kadar büyümesi diğer büyük güçlerin istediği bir durumdur.
Güven Sözlük